Rádiová ovládání pro snadnou a rychlou implementaci bezdrátového přenosu stavových a řídících signálů

Rádiová ovládání

Uvedené produkty jsou určeny pro osazení do vyššího celku, resp. hostitelského zařízení.

K cenám: pokud u daného výrobku nejsou uvedeny informace o ceně a množstevních slevách, neváhejte a kontaktujte nás, například v Kontakty.
Aktuální ceny ověříme a rádi sdělíme či vypracujeme nezávaznou nabídku.

CTA88 - kodér/dekodér určený pro jednoduché aplikace dálkového ovládání a řízení

Integrovaný obvod kodéru a dekodéru, pro kódování dat odesílaných rádiovými vysílači a dekódování dat přijatých rádiovými přijímači, 256 adres a 8 vst./výst. kanálů.

Obvody CTA88 umožňují vytvoření jednoduchého, jednosměrného bezdrátového spojení pro aplikace dálkového ovládání, přenosu stavových signálů či jednoduchého řízení s minimálním úsilím a bez nutnosti vývoje softwaru na straně zákazníka.

 V nejjednodušším elektrickém zapojení lze přenášet osm kanálů binární stavové informace, snadnější už to ani být nemůže. V režimu kodéru je připojen k rádiovému vysílači a kóduje paralelní adresovanou informaci na kódovanou sériovou informaci. V režimu dekodéru je připojen k rádiovému přijímači a dekóduje sériovou informaci na adresnou paralelní informaci. V každém režimu lze zvolit z osmi možných činností. Přenos informace je zabezpečen proti chybám použitím samoopravného kódu Manchester. Tento obvod odolává extrémním teplotám.
Výrobcem integrovaného obvodu je společnost Radiometrix. Doporučuje jej používat pro konstrukce rádiových zařízení, které však používají paralelní datové sběrnice, například pro dálkové ovladače, zabezpečovací techniku a průmyslové systémy přenosu dat. Dodává se v pouzdru SO nebo SS nebo DIL, s 28 vývody, značka obsahující název pouzdra je třetím indexem v označení obvodu. Pokud první index končí písmenem L, jde o verzi s nízkým napájecím napětím. Pokud první index končí písmenem H, jde o verzi s vyšším kmitočtem oscilátoru, vhodnou pouze pro širokopásmové moduly. Průmyslový dálkový ovladač lze jednoduše sestavit z funkční soupravy CTA88 Application Kit.

  • Rozsah napájecího napětí: 4,0..5,5 V, verze L mají 2,0..5,5 V
  • Rozsah provozních teplot: -40..+125 °C, verze L mají -40..+85 °C
  • Kmitočet oscilátoru: 3,58 MHz, verze H mají 20 MHz
  • Nekódovaná informace: osmibitová adresová sběrnice, osmibitová datová sběrnice
  • Kódovaná informace: sériová data, propojeno s vysílačem nebo přijímačem
  • Přenosová rychlost: max. 5600 bit/s

Desky pro osmikanálový přenos stavových nebo řídících signálů na velké vzdálenosti

CTA88 Application Boards je sada vysílací a přijímací desky pro jednosměrný osmikanálový přenos stavových nebo řídících signálů na vzdálenosti několika set metrů až jednotek kilometrů.

CTA88 Application Boards je sada jednosměrného osmikanálového systému dálkového ovládání pro rádiový  přenos stavových nebo řídících signálů. Využívá vlastností integrovaného obvodu CTA88, který obsahuje v jednom pouzdře kodér i dekódér, adresová sběrnice i datová sběrnice jsou osmibitové. V režimu kodéru je připojen k rádiovému vysílači a kóduje paralelní adresovanou informaci na kódovanou sériovou informaci. Tímto způsobem je sestaven modemový vysílač, jehož hlavní součástí je deska ENC (Encoder board) obsahující osm ovládacích tlačítek a osm galvanicky oddělených vstupů. V režimu dekodéru je CTA88 připojen k rádiovému přijímači a dekóduje sériovou informaci na adresnou paralelní informaci. Takto pracuje modemový přijímač, jenž obsahuje desku DEC (Decoder board) poskytující osm ovládaných reléových kontaktních systémů.
Zvolené variabilní řešení umožňuje výrobci osadit různé typy rádiových modulů s rozdílnými kmitočty a vysílacími výkon – dle požadavku zákazníka – a tím ovlivnit mj. i dosah vysílání. Navíc skutečně dosaženou vzdálenost zásadně ovlivňují použité antény a jejich umístění. Všechny námi nabízené moduly pracují, zpravidla, ve volných pásmech a není nutné na jejich provoz získat žádné další povolení.

Vlastnosti a parametry sady záleží na typu osazených rádiových modulů. Sada standardně obsahuje desku ENC – vysílací a desku DEC – přijímací se všemi potřebnými díly. Volba vysílacího a přijímacího rádiového modulu, spolu s výběrem vhodných antén a jejich umístěním, má zásadní vliv na výsledné parametry systému a také cenu sady CTA88 Application Boards.

Našim zákazníkům v České republice dodáváme oblíbenou variantu pro bezplatný provoz na větší vzdálenosti s vysílacím výkonem až 500 mW na kmitočtech 155,725 MHz nebo 149,250 MHz není třeba licence (mimo ČR provoz na uvedených kmitočtech není možný!) – provoz je upraven všeobecným oprávněním č. VO-R/16.

CTA88 Application Boards lze objednat a dodat rovněž pro kmitočty 433 MHz nebo 868 MHz.